strona główna 
 

 

 2-2014: Kurs mistrzowski i kurs instruktorski

Na podstawie uchwały Zarządu W.S.I.Poland o powołaniu do życia Butoku Academy of Poland zorganizowano pierwszy kurs mistrzowski i drugi kurs instruktorski 2-2014 Do udziału w kursie zgłoszono 4 kandydatów z klubów członkowskich W.S.I.Poland.

Kurs składał się z kilku części realizowanych przy okazji różnych imprez organizowanych przez nasz związek sportowy. Terminarz kursu przedstawiał się następująco:

1/ Dźwirzyno, 28.06-05.07.2014 prowadzenie zajęć praktycznych, warsztaty instruktorskie
2/ Tuczno, 12.07.2014 teoretyczna i praktyczna część kursu sędziowskiego
3/ Warszawa, 01.08.2014 warsztaty kaligrafii japońskiej - shodo

Podczas warsztatów instruktorskich, które odbyły się w Dźwirzynie, uczestnicy tegorocznego kursu prowadzili a następnie omawiali niektóre z przeprowadzonych treningów. Czasami treningi te były wizytowane  i po ich zakonczeniu dyskutowano nad ich przebiegiem, poprawnością metodyczną oraz adekwatnością przeprowadzonych zajęć do tematu okreśonego przez plan treningowy.

    
    

    
    

Kolejnym elementem szkolenia instruktorskiego i mistrzowskiego był teoretyczny oraz praktyczny kurs sędziowski, który odbył się 12 lipca 2014 roku w Tucznie. Podczas tego kursu kandydaci na instruktorów oraz mistrzów doskonalili swoje umiejętności sędziowskie oraz wiedzę teoretyczną podczas wielogodzinnych wykładów, zajęć  praktycznych i ćwiczeń.

    
    

Ostatnim elementem tegorocznego kursu mistrzowskiego i kursu instruktorskiego były zajęcia z kaligrafii japońskiej Shodo prowadzone przez Sensei Yoshimi Nakayasu /5 Dan Sho-do Kenyuu Kai/. Podczas zajęć uczestnicy mogli zapoznać się z podstawowymi wiadomościami na temat pisowni języka japońskiego oraz samej kaligrafii, jak również nauczyć się zapisywania podstawowych znaków języka japońskiego. Przy okazji okazało się nie jest to łatwa sztuka zaś piękno kreski trzeba zgłębiać poprzez lata ćwiczeń...

    
    

Wręczenie legitymacji instruktorskich odbyło się podczas finałów XIV Pucharu Karate W.S.I.Poland, który odbył się w Wałczu w niedzielę 19.10.2014 roku. Wszystkim absolwentom tegorocznego kursu instruktorskiego i mistrzowskiego serdecznie gratulujemy ! Oss !

 


 drukujwyślij ten link
 
    projekt, wykonanie: Dekorus