close
Strona korzysta z cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.
   strona g³ówna 
 

 

 



Szkolenie z Sensei Carlo Fugazza /8 Dan/ - Prenzlau, 02.04.2016

W sobotê 02.04.2016 roku reprezentacja World Shotokan Institute - Poland uczestniczy³a w szkoleniu karate shotokan z Sensei Carlo Fugazza /8 Dan/w Prenzlau (Niemcy). Organizatorem szkolenia by³ Uwe Lucka z karate dojo "Zanshin" Prenzlau, które w tym roku obchodzi³o 10-lecie swojego istnienia. Oprócz gospodarzy w szkoleniu udzia³ wziêli zawodnicy z s±siednich klubów oraz Polacy mieszkaj±cy na sta³e w Niemczech. Zwi±zek sportowy W.S.I.Poland reprezentowali: 

  1. Zbigniew Ruta /5 Dan/
  2. Karolina Pytel-Ruta /4 Dan/
  3. Krzysztof Gwizda³a /3 Dan/
  4. Piotr Grzechowiak /2 Dan/
  5. S³awomir Stelcer /1 Dan/
  6. Weronika Gwizda³a /1 Dan/
  7. Maciej ¦wistun /1 Dan/
  8. Patrycja Gwizda³a /1 Dan/
  9. Oskar Michorek /2 Kyu/

Program tegorocznego szkolenia koncentrowa³ siê na kata Sochin i kihon zaawansowanym. Poranny trening rozpoczêli¶my od æwiczeñ kihon typu nidan-enka a nastêpnie jego zastosowaniu w parach. Po dynamicznym wstêpie , który przygotowa³ nas do dalszej czê¶ci zajêæ tempo æwiczeñ nieco zmala³o i Sensei Fugazza rozpocz±³ wprowadzanie pierwsze czê¶ci Sochin Bunkai.

Po przerwie podczas drugiego treningu zaprezentowana zosta³a druga czê¶æ Sochin Bunkai a nastêpnie Sensei przeszed³ do kata Sochin w którym sporo uwagi po¶wiêca³ prawid³owemu wykonaniu poszczególnych elementów szczególnie podkre¶laj±c znaczenie zewnêtrznej pozycji Sochin-dachi w tym kata oraz presji ca³ego cia³a wykonywanej w dó³. Demonstruj±c w mistrzowski sposób poszczególne techniki kata pokaza³ jak u¿ywaæ ¶ród-bloków w technikach rêcznych. W drugiej czê¶ci popo³udniowych zajêæ przeszli¶my do æwiczenia Sochin kumite. Nagle kombinacja æwiczona w kihonie okaza³a siê u¿yteczna tak samo jak obroty cia³a tai-sabaki æwiczone w Eberswalde. Trening zakoñczy³a analiza taktyczna Sochin-kumite uzasadniaj±ca u¿ycie oi-komi gyaku-zuki lub oi-komi uraken-chi w poszczególnych sytuacjach.

Wyjazd na szkolenie sfinansowany zosta³ ze ¶rodków w³asnych W.S.I.Poland oraz Starostwa Powiatowego w Wa³czu.


Fotogaleria: Prenzlau, 02.04.2016

 
    projekt, wykonanie: Dekorus