strona główna 
 

 

 Krajowe Szkolenie Karate W.S.I.Poland - Wałcz, 22-23.03.2017

W dniach 22-23.04.2017 roku w hali Centralnego Ośrodka Sportu odbyło się Szkolenie Krajowe Karate W.S.I.Poland z udziałem zawodniczek i zawodników z Polski, Rosji i Niemiec. Zajęcia w 3 grupach zaawansowania poprowadzili wałeccy szkoleniowcy: Sensei Zbigniew Ruta /5 Dan/, Sensei Karolina Pytel-Ruta /4 Dan/ oraz Sensei Krzysztof Gwizdała /3 Dan/. Podczas szkolenia przećwiczono w poszczególnych grupach program techniczny związany z udziałem w turnieju oraz program rozwijający. Było to największe, jak do tej pory, szkolenie krajowe naszego związku sportowego.

W grupie początkującej (białe pasy) Sensei Krzysztof Gwizdała wprowadził nowe techniki z programu szkoleniowego na 8 Kyu. W grupie średniozaawansowanej, która była najliczniejsza, Sensei Karolina Pytel-Ruta skoncentrowała się na programie 6 kyu, m.in. wprowadziła kata Heian Sandan oraz zademonstrowała bunkai-omote tego kata. W grupie najstarszej Sensei Zbigniew Ruta wprowadził Bassai-Dai Engi Bunkai Ichi oraz Ni a także program egzaminacyjny (kihon na 1 Dan) wraz z jego bunkai. Sporo uwagi zostało także poświęcone jiyu-ippon-kumite oraz nidan-enka-kumite. Pomimo wielojęzycznego przebiegu szkolenia udało się z sukcesem wprowadzić zaplanowany materiał szkoleniowy. 

Goście zza granicy aktywnie uczestniczyli w treningach Szkolenia Krajowego pomimo zmęczenia spowodowanego podróżą. Nasi goście z Rosji i z Niemiec pozytywnie ocenili przebieg szkolenia oraz jego poziom zaawansowania. Jak stwierdził Sensei Oleg Baranov (4 Dan) udział w zajęciach Szkolenia Krajowego WSI Poland był niezwykle interesującym doświadczeniem.

Warto w tym miejscu zauważyć, że wszystkie grupy ćwiczyły z wielkim zaangażowaniem dlatego program szkoleniowy udało się zrealizować w stu procentach. Każdy z prowadzących poszczególne grupy treningowe chwalił poziom techniczny uczestników oraz zaangażowanie podczas treningów. Arigato gazai mashita - Oss ! 

Foto: Bartek Ćmiel


drukuj wyślij ten link
 
    projekt, wykonanie: Dekorus